Polecam moją najnowszą książkę: "Wielka koniunkcja".
Polecam moją najnowszą książkę: "Wielka koniunkcja".
Kurier z Munster Kurier z Munster
2995
BLOG

Koncert kunktatorstwa

Kurier z Munster Kurier z Munster Polityka Obserwuj notkę 67

Beata Szydło, jako pretendentka do funkcji premiera, nie pokazała wczoraj potrzebnych do tego szlifów, poza własnym elektoratem nie przekonała nikogo, ale nikogo też nie straciła. Z drugiej strony, słaby występ niewiele jej zaszkodzi, gdyż nie ona jest postrzegana jako lider PiS – żelaźni wyborcy PiS są zdefiniowani wokół Kaczyńskiego.

Premier Ewa Kopacz zaprezentowała się na tym samym (mizernym) poziomie, jednak jej przekaz skierowany był do dwóch ważnych grup docelowych: elektoratu lewicowego kulturowo oraz ludzi starszych. Czy coś ugrała(?), to się okaże, ale u osób starszych, zainteresowanych bezpieczeństwem i kontynuacją mogła coś zyskać.

W wykonaniu obydwu pań był to deprymujący koncert kunktatorstwa.

Wyjście Beaty Szydło z debaty, które niektórzy komentatorzy tak pozytywnie oceniają, moim zdaniem nie zrobiło dobrego wrażenia na wyborcach, a nawet mogło ich zniesmaczyć: było sztuczne i krzykliwe, natomiast przemówienie Szydło po debacie zbyt wiecowe.

O wiele bardziej autentycznie zaprezentowała się po zakończeniu debaty Kopacz.

Polska polityka jest słaba, bo również Barbara Nowacka wypada poniżej oczekiwań, Ryszard Petru również nie jest olśniewający, a do tego mało wiarygodny.

Trudno wyrokować co stanie się podczas dzisiejszej debaty przedstawicieli ośmiu komitetów, być może będzie ciekawsza, bardziej dynamiczna, jednak wielkich fajerwerków się nie spodziewam, raczej poziom będzie przeciętny.

Zwróciłbym uwagę na dwa komitety: Kukiza15 oraz Partię Razem. Z różnych powodów ich występ będzie ciekawy i obydwa mogą (zwłaszcza Partia Razem) nieco skorzystać.

Kolejność debat powinna być inna, po debacie wszystkich komitetów powinien zostać zorganizowany pojedynek zwycięzców albo dwóch ugrupowań, które wg prognoz mają największe szanse na wygranie wyborów.

Nie rozgrywa się finału przed półfinałami.

 

Czytajcie również stronę ekspercką fundacji FIBRE.

Autor jest socjologiem, zajmuje się analizami z zakresu filozofii polityki i socjologii polityki oraz obserwacją uczestniczącą. Interesuje go zwłaszcza fenomenologia, a także hermeneutyka. Jest redaktorem naczelnym Czasopisma Eksperckiego Fundacji FIBRE oraz członkiem zarządu tej organizacji. Pełni również funkcję dyrektora zarządzającego Instytutu Administracja.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka